понеділок, 9 лютого 2015 р.

Інтелектуальний лабіринт

Кросворд  «Відшукай слова»





т
а
в
м
з
л
у
о
ж
д
ь
і
ь
п
а
т
о
т
н
ч
о
р
о
б
с
а
а
т
у
ж
н
і
х
с
с
и
л
а
м
е












                     
Відповіді:   Джоуль, ват, механізм,робота,
                                  потужність,сила,час


                                       


       
          Кросворд  «Відшукай слова»



                                                                                                                 
д
а
м
о
м
е
т
р
и
н
е
р
е
к
е
с
л
і
з
и
т
у
н
д
т
н
і
й
р
і
м
о
і
р
т
к
а
м
е
н
н
м
е
м
р
а
к
з
г
а
м
о
е
т
р
у




                                    



                           




Відповіді:  динамометр, термометр, мензурка, лінійка,
                                      секундомір, терези
                    Предмет, що залишиться: магніт





Прес-конференція "Постать вченого"

Прес-конференція "Постать вченого"

 Життя великих людей є яскравою зіркою. Повз нього не можна пройти і не помітити. Тисячі відкриттів робили саме скромні, прості у спілкуванні і потребах, багаті на гумор і оптимізм люди. Та одна спільна риса об’єднала їх у науковому коловороті – відданість своїм переконанням.
       Відкрити перед учнями внутрішній світ творців фізики, наблизити геніїв  з їх відкриттями та всесвітньовідомими  теоріями  до школяра – ось мета, яку я прагнула реалізувати, об’єднуючи навколо себе дітей для підготовки та проведення прес-конференції «Постать вченого. Через століття і роки…»
    План дій такий. Актив учнів готує поштову скриньку, яка протягом тижня збирає питання школярів про вчених-фізиків, їх винаходи та життя. Протягом наступного тижня обрана група готує відповіді на ці питання, використовуючи все можливі джерела: енциклопедії, довідники, художню літературу, Інтернет.
   Коли виступи готові, для учнів середнього та старшого шкільного віку проводиться дана конференція, де доповідачами є самі дослідники.
  Ця форма роботи корисна тим, що вчить учнів ставити питання, шукати на них відповідь, працювати з різноманітними джерелами інформації, знаходити і виділяти головне. На основі усього цього -  будувати змістовну, логічну розповідь, набувати рис умілого оратора і , звичайно, прагнути до відкриттів.

Активізація саморозвитку учнів через призму акме-мотивації


        Активізація саморозвитку учнів через призму акме-мотивації
Вперше поняття „акмеології” як науки про розвиток зрілих людей було введено видатним психологом Миколою Рибниковим в 1928 році. Це було зроблено після того, як ввели науку „педологію”. Якщо є наука про дітей, то чому немає науки про дорослих? Ще однією передумовою введення акмеології, як науки про розвиток зрілих людей, була нагальна потреба вітчизняної психологічної науки відповісти на тезис відомого швейцарського психолога Клапареда, який опублікував в 1925 році монографію „Психологія професій”. В ній було сформульовано тезис:
 „ Зріла людина – закам’янілість, на якій важко щось нацарапати”. Основний аргумент проти цього тезису полягав у тому, що професію люди набувають в основному в період зрілості.